اثر تقوا در کار فرهنگی

اثر تقوا در کار فرهنگی

 

در کتاب «اثر تقوا در کار فرهنگی» تلاش شده تا با بیان آیات و روایات مرتبط از یک سو و بررسی موضوع تقوا در زندگی و کلام بزرگان از سوی دیگر جایگاه این عنصر اساسی مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین بیان نقش تقوا در فعالیت‌های فرهنگی به گونه‌ای ساده و دلنشین از دیگر اهداف این کتاب است.

 

تقوا را می‌توان نظارت درونی انسان بر خود و خویشتن نگهداری دانست که همه‌ی ابعاد زندگی انسان؛ اعم از ابعاد فردی و اجتماعی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.
تأکیدهای بسیاری که در آیات و روایات بر این عنصر اساسی بوده، نشان‌دهنده‌ی نقش بی‌بدیل تقوا در راه رسیدن به کمال نهایی انسان است. در این کتاب موضوع تقوا از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفته، آثار، نتایج، عوامل تقویت کننده‌ی آن و پیامدهای بی‌تقوایی از منظر فردی و اجتماعی بیان شده است. در انتها نیز موضوع تقوا و مباحث پیرامون آن در فعالیت‌های فرهنگی مورد بررسی قرار گرفته است.

گزیده‌ای از متن کتاب:
متقین از افراط و تفریط دورند و راه و روش ایشان میانه‌روی و اعتدال است. پوشاک آنان ساده و بی‌پیرایه است، نه ژنده می‌پوشند و نه لباس‌های فاخر بر تن می‌کنند. اهل زهد و ساده‌زیستی‌اند. خوی آن‌ها فروتنی و افتادگی است. کبر و تفاخر و خودپسندی را در وجود خود سوزانده‌اند. از کارهای اندک خویش خرسند نیستند و کارهای بسیار را نیز چندان نمی‌بینند
.

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی


قیمت: 23,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : اثر تقوا در کار فرهنگی , فعالان فرهنگی

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????