یک سبد بوی بهشت

یک سبد بوی بهشت


این مجموعه شامل نکات ارجمندی درباره ی اهمیت و ضرورت ازدواج، زمان مناسب برای این پیوند خجسته، چگونگی آیین ازدواج، مهارت های ارتباطی همسران تا تربیت فرزندان است که در بیان نورانی ی امام علی بن موسی الرضا (ع) جلوه گر شده است. همچنین توضیحاتی که پیش از هر حدیث آمده، اغلب برگرفته از سخنان گهربار دیگر پیشوایان دینی است. رئوس فهرست این مجموعه شامل این مطالب است: اهمیت، ضرورت و زمان ازدواج، انتخاب همسر، شروط و مراسم ازدواج، روابط همسران، اقتصاد خانواده، فرزند آوری و وظایف والدین.
این کتاب دارای ترجمه عربی و انگلیسی نیز است.

گزیده ای از متن کتاب


اخلاق خوب از مهم ترین معیارهای انتخاب همسر است.
در انتخاب شریک زندگی به قواعد و معیارهایی نیاز داریم. مرد و زن باید همتا و متناسب هم باشند تا در عین استقلال شخصیتی، توانایی اداره ی خانواده و روابط زناشویی را داشته باشند، تمکن مالی، تناسب فرهنگی و اجتماعی، سطح تحصیلات، شکل ظاهری و ... همه از معیارهای انتخاب همسر است. برخورداری از بلوغ فکری، داشتن حس مسؤولیت پذیری، آمادگی جسمی و روانی و ... همه از نکاتی است که در هنگام انتخاب همسر باید مورد توجه قرار گیرد. اما در این میان آن چه از همه مهم تر است داشتن اخلاق خوب است؛ چرا که محال است در کنار فرد بداخلاق، خوشبختی را تجربه کنیم. (ص 24)
شخصی در نامه ای به حضرت رضا (ع) نوشت: یکی از بستگانم درخواست وصلت با من دارد ولی بداخلاق است. حضرت در جواب او نوشت: «اگر اخلاقش بد است با او ازدواج نکن.»
مسند الامام الرضا علیه السلام 2/280
(ص 25)

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 18,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : یک سبد بوی بهشت , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????