کاربرد خلاقیت در مهارت تصمیم‌...

کاربرد خلاقیت در مهارت تصمیم‌...

کاربرد خلاقیت در مهارت تصمیم‌گیری و حل مسأله

در زندگی ما انسان‌ها، واقعیت‌های گوناگوی وجود دارد؛ مانند مسائل و مشکلات، چالش‌ها، انتخاب‌ها و ... که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم با آن‌ها مواجه خواهیم شد. انسان‌های مختلف در برخورد با حادثه‌های گوناگون، موضع‌گیری‌های متفاوتی دارند. و گروه اندکی از آدم‌ها فرایند حل مسأله را گام‌به‌گام طی می‌کنند تا بهترین راه‌حل ممکن را بیابند.

از روش هایی که با آموزش آن می‌توان افراد را در رویارویی با مسائل و مشکلات یاری داد، مهارت حل مسأله است. این توانایی به ما کمک می‌کند که مسائل زندگی خود را به شکل مطلوب حل کنیم.
از طرف دیگر انسان در مسیر زندگی همواره نیازمند تصمیم‌گیری‌های مختلف است و موفقیت در زندگی در گرو تصمیم‌گیری درست و بجای اوست.
در این ا‌ثر به تبیین این موضوعات پرداخته‌ایم و از راهکارهای صحیح و مهارت‌های رسیدن به آن، سخن به میان آورده‌ایم.

گزیده‌ای از متن کتاب:
تکنیک بارش مغزی یکی از تکنیک‌های خلاقیت است، برای تولید ایده‌های فراوان، به منظور حل خلاق یک مسأله یا بحران. طوفان فکر، فرآیند تولید ایده‌های جدید است. اسبورن، ابداع‌کننده‌ی تکنیک ذکر شده، آن را چنین تعریف می‌کند: «تکنیک طوفان فکری تکنیکی است که در جلسات اتاق فکر اجرا می‌شود. در این نشست‌ها، افراد سعی می‌کنند راه‌حل‌های فراوان و متنوع و خودجوشی برای حل مسأله‌ای ارائه‌دهند؛ زیرا در جلسات طوفان فکری می‌توان چندین برابر جلسات عادی، ایده‌های خلاق تولید کرد.»

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضویقیمت: 15,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : کاربرد خلاقیت در مهارت تصمیم‌... , فعالان فرهنگی

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????