کادرسازی برای انقلاب با محوریت..

کادرسازی برای انقلاب با محوریت..

کادرسازی برای انقلاب با محوریت اندیشه‌های امام و رهبری


از اهداف انقلاب کادرسازی و نیروسازی برای جهان است به نحوی‌که این نیروها بتوانند در گستره‌ی بشریت برای ظهور زمینه‌سازی کنند. اما به راستی کادرسازی و پرورش نیرو و مدیر در جامعه و نظام ما چقدر است؟

 

پایــداری و مقــاومت فرهنـگی از دیـــرباز در سیره‌ی معصومین به چشم می‌خورد. یکی از اصول مهمی نیز که باعث پیـــروزی انقــلاب شد، حرکت امام خمینــی (ره) بود و اگر ایــــمان و امــامت ایشان ضمیمه نمی‌شد انقلاب اسلامی ما به پیروزی منتهی نمی‌گشت. امام خمینــــــی (ره) به عنوان فردی که تفـکر و بینش جهانی دارد، بر اصــول فرهـــنگی در تشکل‌ها به ویژه عـواملی چون تربیت افراد دیـــندار، پرورش نیروهـــــای اثرگذار و ... تأکید داشتند. در این اثر کوشیده‌ایم تا با بیان «اندیـــشه و تفکر» امام خمینی (ره) و مقــــــام معظم رهبری با محور کادرسازی برای انقلاب، بتـوانیم گامــی نوین و اساسی در جهت پیشرفـت این مرز و بوم برداریم.

گزیده‌ای از متن کتاب:
کار تشکیلاتی در دیدگاه حضرت امام (ره) خوانش متفاوتی دارد. ایشان به تشکیلات فراگیر قائل هستند، نه کار تشکیلاتی محدود. بر همین اساس بعد از این‌که تمام نهادهای انقلابی تأسیس می‌گردند ایشان بحث بسیح مستضعفین را به عنوان یک تشکل فراگیر برای همه‌ی جوانان کشور مطرح می‌کنند. به تعبیر ایشان، مملکتی که بیست میلیون جوان دارد، باید بیست میلیون تفنگدار داشته باشد. امام (ره) این نگاه تشکیلاتی را از متن دین استخراج می‌کنند؛ چرا که براساس نگاه دینی، جامعه باید رشد و حرکت داشته باشد و در مسیر تکامل حرکت کند و همه باید در این حرکت رو به تکامل شریک باشند.

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 15,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : کادرسازی برای انقلاب با محوریت.. , فعالان فرهنگی

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????