هنر ارتباط مؤثر

هنر ارتباط مؤثر

اندیشمندان ارتباط را فاکتور رقابتی کلیدی در جوامع بشری و اقتصاد جهانی می‌دانند. در این میان، سازمان‌های مردم‌نهاد و شبکه‌های اجتماعی از حساسیت ویژه‌ای برخوردارند؛ چراکه گسترش فعالیت مفید آن‌ها در بستر جامعه‌ی هدف، به نوع ارتباط و تأثیرشان وابسته است. کتاب هنر ارتباط مؤثر می‌تواند با ارائه‌ی نگاهی دیگر شبکه‌های اجتماعی را برای رسیدن به ارتباطی مؤثر یاری رساند.

 

عصـر کنـونی را عــصر ارتباطات مــی‌نامند. در ایـن هنگــامه‌ کسی موفق‌تر است کـه بتــواند بــه ‌وسیــله‌ی راهــکارهــــای نویـــن، از پیچـیدگی‌ها و تنیدگی‌های ارتبـاطی عبورکند. ایجاد روابطــی صــــحیح که در موفــــقیت کارهای تیمی - تشکلی و دستیابی به اهداف عاملی اســـاسی محــسوب می‌شـود، بر پایــه‌ی شیوه‌ی ارتباطات ما شکل می‌گیرد. سؤال این‌جاســت که چرا و چگونه باید با دیـگران ارتباط برقرار کــــنیم و به ‌منـظور افزایش این ارتباط، چه بایدها و نبایدهایی وجـود دارد. در این اثــــر بر آن شده‌ایم تا به تبییــن و توضیــح این مهم بپردازیم.

گزیده‌ای از متن کتاب:
تکلیف‌مداری و رعایت حقوق و حدود در ارتباطات:
لازم است مبنای ارتباطات بر اساس تکلیف و وظیفه‌ی انسانی باشد. در این نگاه اگر فردی کاری برای دیگری انجام دهد، دیگر بر سر او منت نمی‌گذارد و توقع تشکر و پاسخ متقابل ندارد. البته رعایت حقوق متقابل و حدود ارتباط از اهمیت بالایی برخوردار است.
هرچند این حقوق هیچ وقت نباید به عنوان پایه و اساس ارتباط محسوب شوند؛ چراکه در این حالت افراد با عقل سرد و حسابگری شدید با یکدیگر برخورد می‌کنند. در چنین شرایطی میزان توقعات وانتظارات بالا می‌رود و گذشت، عشق و ایثار کم‌رنگ می‌شود.


تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 15,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : هنر ارتباط مؤثر , فعالان فرهنگی

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????