نقش تشکل‌های فرهنگی در پیشبرد

نقش تشکل‌های فرهنگی در پیشبرد

نقش تشکل‌های فرهنگی در پیشبرد اهداف انقلاب

امام خمینی (ره) به جمهوریت و نقش فعال مردم در صحنه تأکید داشتند چراکه اگر نظام جمهوری اسلام، جمهوری نباشد به سرعت اسلامی بودن خود را نیز از دست خواهد داد. بر این اساس تبیین جایگاه مهم تشکل‌های فرهنگی و تأثیر مثبتی که در جامعه بر جای می‌گذارد، امری ضروری است. در این اثر بر آن شده‌ایم تا به تبیین نقش تشکل‌های فرهنگی در پیشبرد اهداف انقلاب بپردازیم.

 

نقش کلی تشکل‌های فرهنگی در پیشبرد اهداف انقلاب این است که اعضای هر تشکل با شناسایی ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و تهدیدها فعالیت در عرصه‌ی فرهنگی را ادامه دهند و میدان را خالی نگذارند؛ چرا که انقلاب اسلامی با همه‌ی ریزش‌ها و رویش‌ها هنوز هم شاهد فشارها و تهدیدهای مختلفی است. این اثر با تکیه بر مفهوم فعالیت فرهنگی، تکلیف‌مداری، فرصت‌های جبهه‌ی فرهنگی، انقلاب اسلامی از دیدگاه امام خمینی و .... نقش تشکل‌های فرهنگی را در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی‌مان بیان می‌کند.

گزیده‌ای از متن کتاب:
در کنار فرصت‌های جهانی، نباید از فرصت‌هایی که پیش‌روی جبهه‌ی فرهنگی است غافل شد؛ زیرا مشکل عمده‌ی جبهه‌ی فرهنگی انقلاب، غفلت از فرصت‌ها است. غفلتی که شاید یکی از دلایل آن این باشد که ما دوره‌ای به نسبت طولانی از اپوزیسیون بودن را در دوری رئیس جمهورهای قبل تجربه کرده‌ایم.

 

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 18,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : نقش تشکل‌های فرهنگی در پیشبرد , فعالان فرهنگی

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????