مدیریت تعارض همسران

مدیریت تعارض همسرانعشق در ازدواج حاصل تعامل، توافق و تفاهم همسران بر سر تضادها و افزایش شباهت هاست. شباهت ها به طور معمول زن و مرد را به هم نزدیک می کند اما عامل تداوم بخش زندگی زناشویی پذیرش تضادهایی است که به طور الزامی کم و زیاد به وجود می آید. همسران برآنند تا همدیگر را با وجود کاستی ها بپذیرند اما این بدان معنا نیست که شباهت ها و نقاط تفاهم بیشتر نشود.
اگر همسران نتوانند اختلاف های بین خود را حل کنند و شباهت ها را به مثابه ی نقاط تفاهم گسترش دهند نمی توانند عاشق بمانند.
این کتاب به همسران کمک می کند تا تعارضات خود را به درستی مدیریت کنند. قسمتی از سرفصل های این کتاب عبارتند از: الگوها سبک های ارتباطی همسران – سنگ بنای رابطه ی همسران – نگرش ها به تعارض همسران – منشاء تعارض همسران – قواعد مدیریت تعارض همسران – مدیریت تعارض همسران به کمک مثلث فکر، احساس ، رفتار و ... .


گزیده ای از متن کتاب
گوش دادن به زبان بدن همسر و گوش دادن با زبان بدن خود
گاهی متوجه می شوید که همسرتان حرفی به زبان نمی آورد اما با بدنش با شما حرف می زند. شاید به او بگویید: « چیه؟ ناراحتی؟» و او بگوید:« من که حرفی نزدم.» و شما بگویید:« تو حرفی نزدی اما چشمات داره حرف می زنه».
جالب است بدانید بیش از نود درصد پیام های عاطفی – احساسی ما غیرکلامی است. در پژوهشی با 7000 آزمودنی که در 18 کشور جهان انجام شده است، مشخص شد که بیان غیرکلامی احساسات امن تر، پذیرفتنی تر و مؤثرتر است. در نتیجه گوش دادن به زبان بدن و گوش دادن با زبان بدن (مثل تکان دادن سر در هنگام حرف زدن همسر) نقش مهمی در رابطه ی همسران بازی می کند.

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 16,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : مدیریت تعارض همسران , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????