شبنمی بر لطافت گل

شبنمی بر لطافت گل


این اثر کوتاه ادبی با انگیزه و هدف ترویج صفت زیبا و پسندیده ی حیا و عفاف در بین دختران جوان نوشته شده و شامل این موضوعات است:
نجابت، حیا و عفاف در ادیان آسمانی، حیا و عفاف در سیره حضرت فاطمه زهرا (س) در قالب حکایت، تاریخچه ی کشف حجاب، ابعاد حیا در قرآن.
فصل « در کوچه روشنایی» شامل احادیثی درباره حیا و عفاف است. همچنین « جویبار سخن» و « یادگار اندیشه» عنوان های دو فصل از کتاب است که سخنان و شعرهایی از بزرگان را دربردارد.
قسمت پایانی کتاب نیز « همگام با جوان» نام دارد. این بخش یک خودآزمایی ساده و شامل پرسش هایی از محتوای کتاب است که مخاطب باید به آن پاسخ بدهد.

گزیده ای از متن کتاب
از پرسش هایی که پاسخ به آن در بحث "ارتباط دختر و پسر" راهگشاست این است که آیا شرم و حیا از حالت های روح انسان است یا از صفات جسم؟ به عبارت دیگر وقتی می گوییم: "شرمگین شدم" آیا منظور این است که روح ما شرمنده شده یا کالبد و چهره ی ما؟ ظاهراً شرم و حیا از صفات روح است. اما آثار و نشانه های آن می تواند در ظاهر و اندام، خود را نشان دهد. چنان که گفته اند: "الحیا ملکه للنفس توجب انقباضها عن القبیح" یعنی حیا ملکه ای نفسانی است که موجب دست کشیدن از زشتی ها می گردد.
از این رو حیا به عنوان زیربنا و اساس تمام رفتارهای نیک فردی و اجتماعی قلمداد گردیده است.
در حدیثی از پیامبر (ص) می خوانیم:"حیا، شعبه ای از ایمان است." در حدیث دیگری آمده است: "هر گاه از حیا برخوردار نباشی، هرچه می خواهی بکن."

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 10,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : شبنمی بر لطافت گل , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????