روش‌های هم‌افزایی تشکل ها

روش‌های هم‌افزایی تشکل ها

 

مجموعه‌های فرهنگی با نگاه آرمانی و اهداف ایده‌آلی حرکت رو به جلوی خود را تعریف می‌کنند؛ اما با گذر زمان به این مسأله آگاهی می‌یابند که عوامل مختلف برای تحقق آرمان‌ها و ایده‌آل‌ها در اختیار یک مجموعه‌ی فرهنگی قرار نمی‌گیرد؛ بلکه عموماً امانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین بهره‌مندی از سرمایه‌های مغزافزاری میان تشکل ها پراکنده است.

مدیران فرهیخته‌ی مجموعه‌های فرهنگی بر این باورند که هم‌افزایی تشکل ها می‌تواند امکانات بیشتری را در اختیار ایشان قرار دهد و اهداف مجموعه‌ی آنان را محقق سازد.
 
از نکات مهم و ضروری در مجموعه‌های فرهنگی توجه به موضوع ارتباطات و روش‌های هم‌افزایی تشکل‌ها است. از آن‌جا که هم‌افزایی عاملی بسیار مؤثر در ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی تلقی می‌شود، هر مجموعه‌ی فرهنگی باید به این مبحث به ‌صورت جدی توجه کند.
هدف اصلی مباحث مربوط به ارتباطــات و روش‌هـــای هم‌افزایی تشکل‌ها، تحقق آرمان تمدن ایرانی اسـلامی و پیروز شدن در عرصه‌ی رقابت‌هــای فرهنـــگی و همچنین کاهش آسیب‌های جدایی و بریدگی تشکل‌ها از یکدیگر است.
این نوشتار در نظــر دارد با معرفی اشکال ارتبــاط در تشکـــــل‌ها و مــــدل‌های پیشــنهادی برای ایجــــاد شبکه‌های ارتبــــاطی گامی مفید بردارد.
 
گزیده‌ای از متن کتاب:
ضعف رقابت‌های فرهنگی امروز عامل تهدید جدی برای بقاء تشکل‌ها شده است. هم‌گرایی و ارتباط و هم‌افزایی موجب بالارفتن قدرت سازگاری و توان پایداری مجموعه‌ها و دوام بیشتر آن‌ها خواهد شد. رقابت‌های سازنده در سطح داخلی به پویایی و تکاپوی هرچه بیشتر تشکل ها کمک می‌کند.

از طرفی رقابت جدی و مستمر در سطح خارجی، در مسأله‌ی‌ جهانی شدن و رشد و توسعه‌ی همه‌جانبه بسیار راهگشاست.

 

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 15,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : روش‌های هم‌افزایی تشکل ها , فعالن فرهنگی

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????