دو کوچه قبل از بله

دو کوچه قبل از بله


انتخاب همسر نخستین و مهم ترین مرحله ای است که در فرایند ازدواج باید به آن توجه کرد. سایه ی این انتخاب همیشه بر زندگی همسران وجود دارد و چه بسا گه چنان سنگین و جان فرسا که تحمل آن شدنی نیست. برخی مسائل مطرح در این مرحله عبارت است از: ملاک های گزینش همسر؛ چگونگی رعایت دیدگاه های والدین با حفظ استقلال در تصمیم گیری؛ رشد و آمادگی لازم برای ازدواج و ... .
در این کتاب سعی شده است که آموزش های کوتاه و مفیدی در این باره به زوج های جوان داده شود.
برخی از سرفصل های این کتاب عبارتند از: جوانی و اهمیت ازدواج، ازدواج و انگیزه های پسندیده و ناپسند، شرایط لازم برای ازدواج، ازدواج های سست و شکست پذیر، شخصیت شناسی و اولویت بندی در ملاک های انتخاب ساختار شناسایی همسر شایسته، مراحل اجرایی ازدواج و ... .

گزیده ای از متن کتاب


اخلاق نیکو
دومین ویژگی لازم برای یک همسر مناسب، حسن خلق است. داشتن صفات اخلاقی نیکو یکی از مهم ترین مسائلی که موجب سعادت و دوام زندگی زناشویی می شود. مراد از حسن خلق، رفتارها و تعامل های مناسب در زندگی، سازگاری و مدارا با افراد است. اساس زندگی زناشویی، سازگاری، تفاهم و همکاری است که این امور فقط در پرتو حسن خلق فراهم می شود. حسن خلق نیز شرطی لازم و ملاکی مطلق برای همسر مناسب است. بنابر این اگر فردی از حسن خلق در حد مناسب است. بنابر این اگر فردی از حسن خلق در حد مناسب برخوردار نباشد، فاقد شرایط لازم محسوب می شود؛ به همین جهت، اولیای دین به صراحت از ازدواج با افراد بدخلق نهی کرده اند. وقتی از رسول خدا سؤال شد که دختران خود را به ازدواج چه افرادی در آورند؟ فرمودند: کسی که اخلاقش نیکو و دیندار باشد.

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 12,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : دو کوچه قبل از بله , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????