در همسایگی خدا

در همسایگی خدا

ایمان و فرمانبرداری از خدا از عواملی  است که در رشد و تعالی انسان تأثیر بسزایی دارد. انسان در صورتی می‌تواند به کمال برسد و در مسیر تکامل شخصیت خویش موفق باشد که با نور ایمان و اطاعت از دستورات الهی، زندگی خود را روشنایی بخشد. مثل غنچه‌ای که در برابر تابش خورشید می‌شکفد، نور می‌گیرد، شاداب می‌شود و رشد می‌کند، غنچه‌ی فطرت انسان نیز وقتی در مقابل آفتاب مهر خدا قرار می‌گیرد و از سرچشمه‌ی نیایش و ستایش و پرسش سیراب می‌شود شکوفا می‌گردد؛ از تیرگی و مرداب فاصله می‌گیرد؛ خدایی می‌شود و به کمالات آراسته می‌گردد.

چه تعریفی از مفاهیمی مانند غفلت، فطرت، دعا، فرمانبرداری و ... در ذهن داری؟ تعاریف تو از این مفاهیم نشأت‌گرفته از چیست؟ آیا سخنان و تأکیدات پیشوایان دینی در این تعاریف جایگاهی دارند یا سراسر آن از عرف و اقتضائات جامعه به‌وجود آمده است؟
در این کتاب با بیان فرمایشات امام رضا (ع) درباره‌ی برخی مفاهیمی کلیدی حوزه‌ی خداشناسی و یادآوری نقش و تأثیر آن‌ها در زندگی افراد، می‌تواند نقش مهمی در ساختن باورهای دینی در ذهن افراد داشته باشد.

گزیده‌ای از متن کتاب:

اگر دو فضیلت علم و حلم در زندگی ملازم یکدیگر باشند، آدمی را در همه‌ی عرصه‌های زندگی و به‌ویژه حیات خانوادگی‌اش حفظ و یاری می‌کنند. وقتی دانش همراه با بردباری در مواجهه با مشکلات یاری‌گر انسان باشد، هیچ مانعی نمی‌تواند او را از موفقیت بازدارد. فرد مسلمان علاوه براین‌که آموزه‌های مذهبی را به‌گوش جان نیوش می‌کند، با کسب دانش و بردباری در زندگی تمامی سختی‌ها را پشت سر می‌گذارد.

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی


قیمت: 12,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : در همسایگی خدا , آستان مهر , محصولات مشاوره ای , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????