خدا دوست را فرستاد

خدا دوست را فرستاد

دوست سند شخصیت و دوستی جلوه‌ای از پیمان الهی است. انسان‌ها به دلیل این‌که به‌طور ذاتی روحیه‌ای اجتماعی دارند، شادی‌شان هنگام با هم بودن بیشتر است. دوستی و ارتباط با دیگران انسان را از تنهایی می‌رهاند و به او کمک می‌کند که در سایه‌ی عشق و محبت به دیگری خود را نیز بهتر بشناسد.
ادیان الهی از جمله اسلام، بر دوستی ومهرورزی تاکید فراوان دارند. پرداختن به این موضوع مهم در کلام رضوی به زیباترین صورت جلوه‌گر شده است.

بعضی از ما گاهی در روابط دوستانه‌ی خود دچار مشکل می‌شویم یعنی لحظه‌ای به خود می‌آییم و می‌بینیم که روابط دوستانه‌ی ما با یک شخص ، نه تنها برای‌مان مفید نبوده، بلکه باعث سوء استفاده‌ی او نیز گردیده است. ازطرف دیگر دوری از دیگران و اجتناب از دوستی با آن‌‌ها باعث می‌شود که خود را از یک منبع عظیم از شادی، همدلی، مساعدت و مهربانی محروم کنیم.
توجه به کلام پربار امام رضا (ع) در حوزه‌ی ملاک‌های انتخاب دوست و راه‌های حفظ رابطه‌ی دوستانه‌ی سالم می‌تواند در داشتن یک رابطه‌ی دوستانه‌ی سالم تأثیر فراوانی داشته باشد.

گزیده‌ای از متن کتاب:
• از آن‌جا که یکی از ملاک‌های قضاوت درباره‌ی افراد، دوستان آ‌ن‌ها هستند دوستی با افرادی را که در نگاه دیگران درستکار نیستند، ترک کنید.
• از دوستی با افراد تنگ‌نظر و بخیل بپرهیزید؛ زیرا همیشه از خیر رساندن به شما امتنا می‌کنند.
• اگر در نزدیکی شما تبهکاری است که به اصلاح او امیدی ندارید، از او دوری کنید.

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی


قیمت: 11,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : خدا دوست را فرستاد , آستان مهر , محصولات مشاوره ای ,

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????