تحکیم پیوند زناشویی

تحکیم پیوند زناشویی


این که بعضی ها تصور می کنند وقتی دو نفر به صرف این که با علاقه با یکدیگر ازدواج می کنند زندگی مشترک خوبی خواهند داشت و نیازی به تلاش برای دوام ازدواجشان نیست فقط یک افسانه است. عشق و علاقه برای یک ازدواج لازم است اما کافی نیست. برای داشتن یک زندگی مشترک بادوام و رضایت بخش هر یک از زوج ها باید در تحکیم روابطشان بکوشند. زندگی مشترک نیاز به توجه و مراقبت دارد و زوج هر دو باید در این جهت تلاش کنند.
هدف این کتاب نیز مقاوم سازی و ارتقاء روابط همسران است. بخشی از فهرست این کتاب: خانواده در مسیر تحول – رابطه ی سالم و ناسالم همسران – حل و فصل تعارض در ارتباط زناشویی و ارتقاء روابط – راهکارهای ارتباط و گفت و گوی موفق همسران – تحکیم و ارتقاء رابطه ی همسران و ... .

گزیده ای از متن کتاب


چگونه تعریف و تمجید کنید؟
- وقتی همسرتان موفقیتی به دست می آورد و یا کار خوبی انجام می دهد، از او تمجید کنید. خیلی مهم است که شما واقعاً به آن چه می گویید باور داشته باشید. تمجید و تشویق تصنعی نه تنها اثر خوبی نخواهد داشت، بلکه در همسر شما احساس بدی ایجاد خواهد کرد و حتی زمانی که شما صادقانه از او تعریف کنید احساس خواهد کرد که شما صادق نیستید و واکنش مناسبی نشان نخواهد داد.
- تشویق و تمجید باید متناسب با موفقیتی که همسرتان به دست آورده باشد. اگر همسرتان موفقیت بسیار بالایی به دست آورده اما تعریف و تمجید شما معمولی باشد احساس ناکامی خواهد کرد و این گونه خواهد اندیشید که شما به او اهمیت نمی دهید.

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 16,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : تحکیم پیوند زناشویی , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????