تا فصل گل شدن

تا فصل گل شدن


یکی از محورهای مهم تربیت فرزندان، شناخت نیازهای عاطفی و روانی آن هاست. در این راستا وظیفه ی اصلی والدین تشخیص واقع بینانه ی نیازهای کودکان و تأمین به موقع و ملاحظه ی کم و کیف آن و پرهیز از هرگونه افراط و تفریط است. در این اثر کوشیده ایم با بیان نیازهای عاطفی – روانی فرزندان و ارائه راه کارهایی مناسب برای تأمین آن ها، گامی در جهت کمک به والدین در زمینه ی تربیت صحیح فرزندان برداشته باشیم. قسمتی از فهرست این کتاب شامل این عناوین است:
- هرم نیازهای اساسی: امنیت، محبت، احترام، درک متقابل، زیبایی و زیباگرایی و خود شکوفایی. در هر قسمت بخشی با عنوان چه باید کرد؟ وجود دارد که به ارائه ی راهکارهایی اندیشه سخنان بزرگان دین و اندیشمندان را در خصوص تربیت فرزند بیان می کند.

گزیده ای از متن کتاب
احترام
یکی دیگر از نیازهای مهم کودک نیاز به احترام و بازشناسی منزلت اوست. تأمین شخصیت فرزنداز جمله نیازهای ضروری او به شمار می رود. ... هر انسانی خود را دوست دارد و خواهان احترام به دیگران است. به این جهت رفتار احترام آمیز والدین نقش مؤثری در تربیت و رشد فرزندان دارد؛ برای مثال اگر به کودک 5/2 یا 3 ساله ای بگوییم شخصیت چیست قادر نیست آن را تعریف کند، اما اگر همین کودک در مهمانی دستش به لیوان آبی بخورد و آن را بریزد، ناگهان دستش را روی چشمهایش می گذارد، یا اگر طرف غذایش را بریزد و همه به او نگاه کنند قهر می کند و از آن جا می رود؛ زیرا احساس می کند که شخصیتش بارخواست شده است ... . (صص 25 تا 27)

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی


قیمت: 10,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : تا فصل گل شدن , خانواده پویا , موسسه خدمات مشاوره ای استان قدس

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????