به رنگ آسمان(کتاب)

به رنگ آسمان(کتاب)

همیت و جایگاه خانواده بر هیچ کس پوشیده نیست. خانواده ای که از پدر و مادر شروع می شود و با حضور فرزندان ادامه می یابد، جامعه ی کوچکی است که خداوند ایجاد محبت در میان اعضایش را به خود نسبت می دهد. در این کتاب موضوعاتی از قبیل اهمیت تشکیل خانواده، کارکردهای آن و روابط میان افراد خانواده از دیدگاه آیات قرآن بررسی شده است و تلاش شده تا یک خانواده ی مطلوب از دیدگاه قرآن ارائه شود. سرفصل های کتاب عبارتند از: خانواده ی قرآنی و نیازهای آن، مسؤولیت پذیری در خانواده، محبت و آثار و نتایج آن، تفاهم در خانواده، حسن خلق، حیا، غیرت، معاشرت در خانواده و ... .

گزیده ای از متن کتاب

عوامل افزایش محبت

الف: متعادل کردن انتظارات

انتظارات نامعقول از طرف مقابل محبت میان افراد را کم خواهد کرد. از آن جا که هر انسان قوت ها و ضعف هایی دارد باید تلاش شود بدی ها نادیده گرفته شود و نقاط قوت مدنظر قرار گیرد. ماه اول زندگی مشترک را ماه عسل می خوانند. اما سؤال این جاست که چرا فقط ماه اول زندگی باید ماه عسل باشد؟ علت آن است که بعد از مدتی همسران متوجه می شوند که نمی توانند انتظارات یکدیگر را برآورده سازند. راه برطرف شدن این مشکل آن است که انتظارات پایین آورده شود.

ب: اظهار محبت

باید محبت، این نعمت خدادادی، به زبان آورده شود. مرد باید محبت خود را به زبان بیاورد. اگر همسری از طرف شوهرش احساس کمبود محبت نماید برای محبت کردن به فرزندانش و حتی انجام امور منزل انگیزه ای نخواهد داشت. با سخنی محبت آمیز می توان کانون خانواده را گرم کرد.

ج: کارهایی که به نوعی بیان محبت به شمار می رود در تقویت محبت آثار بسیاری دارد. از جمله این کارها می توان به هدیه دادن اشاره کرد.

در دستورات اسلامی است که مرد به هنگام ورود به منزل و به ویژه در هنگام بازگشت از سفر هدیه ای به خانه ببرد و خانم هم در منزل خود را برای شوهرش آماده و حتی آرایش کند.

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 14,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : به رنگ آسمان(کتاب) , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????