بهداشت روانی در آیات قرآنی

بهداشت روانی در آیات قرآنی

قرآن کریم به منظور دستیابی انسان به مدارج کمال، مناسب ترین راهی را که زمینه ساز خوشبختی دنیا و آخرت اوست، به وی نشان داده است. به کمک حقایقی که در قرآن درباره ی انسان و صفات و حالات روانی او آمده است، می توان به ترسیم چهره ای صحیح از شخصیت انسانی رهنمون شد.
به کمک حقایقی که در قرآن درباره ی انسان و صفات و حالات روانی او آمده است، می توان به ترسیم چهره ای صحیح از شخصیت انسانی رهنمون شد؛ همچنین می توان انگیزه های اصلی محرک انسان و عواملی را که در تکامل شخصیت و بهداشت روانی او تأثیر بسزایی دارند شناخت تا «روان شناسی قرآن» به صورت هماهنگ و منسجم در اختیار ما قرار گیرد. سرفصل های کلی این کتاب عبارتند از:
بهداشت روانی و خانواده، مشکلات روانی – اجتماعی، فشارهای روانی و مقابله با آن، حمایت از مردم، بهداشت روانی – اجتماعی، بهداشت روانی – فردی.


 

دوری از جنگ و دشمنی
قرآن مسلمانان را از اختلاف بر حذر می‌دارد و می‌فرماید: «جزای بدی، بدی است. پس هرکس ببخشد و اصلاح کند، پاداش او با خداست». همچنین توصیه می‌کند که در زمین ظلم و شرارت و تعدی نکنید و خون یکدیگر را نریزید و یکدیگر را از خانه‌ی خود آواره نسازید. با یکدیگر جنگ و نزاع نکنید؛ زیرا باعث سستی و از دست رفتن نیرویتان می‌شود. به هنگام جنگ چنان‌چه دشمن دست از جنگ برداشت، تمایل به صلح و مسالمت داشت و پیشنهاد صلح کرد شما نیز از در صلح درآیید و به خدا توکل کنید. در صورت ادامه‌ی جنگ از حد فراتر نروید و تجاوز نکنید. خداوند در آیات بسیاری پایان کار کسانی را که به مردم ظلم می کنند سخت و دردناک ذکر کرده است.


تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی


قیمت: 12,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : بهداشت روانی در آیات قرآنی , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????