با پنجره ها نفس می کشیم

با پنجره ها نفس می کشیم

اخلاق از مسائل مهمی است که در زندگی بشر نقش اساسی دارد و شخصیت جاودان انسان به کمک آن شکل می‌گیرد. این موضوع در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد و درواقع یکی از ارکان تشکیل دهنده‌ی آن است.
بی‌شک آسایش دنیا و آخرت، در سایه‌ی اخلاق نیک و رعایت اصول اخلاقی تحقق می‌یابد. دوری از نگرانی‌های ویرانگر و آسودگی درون، راهی جز مبارزه با صفت‌های منفی و پاک‌سازی دل از خوی‌های پلید ندارد.
در سخنان امام رضا (ع) جلوه‌های بسیاری از حق ظهور کرده است که می‌تواند به عنوان اصول کلی اخلاقی در زندگی به‌کار گرفته شود.حتماً کسانی را دیده‌اید که پیوسته از روزگار و اقبال بد خود شکایت می‌کنند. درست است که بخشی از شرایط ما قابل تغییر نیستند ولی به‌راستی چقدر از آن چه که هستیم ناشی از رفتارها و انتخاب‌های ما است؟ حقیقت این است که توجه به خود، تلاش همیشگی برای تربیت نفس و توجه به مفاهیمی مانند خردورزی، خیر و شر، مدیریت زمان و ... می‌تواند نقش موثری را در زندگی ما ایفا کند. کتاب از نفس خود تا نَفَس خدا با گرداوری احادیث امام رضا (ع) در حوزه‌ی اخلاق فردی می‌تواند در ایجاد یک شرایط مطلوب نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشد.

گزیده‌ای از متن کتاب:
امروز می‌توانی فهرستی از کارهایی که باید انجام بدهی را لیست کنی. سپس مشخص کنی کدام یک برایت نتیجه‌ به همراه دارد و کدام یک منجر به آسیب تو می‌شود. عاقلانه است آن‌هایی را که برایت مفید نیستند را از فهرست کارها حذف کنی! ...

 

تولید شده در موسسه خدمات مشاوره ای جوانان وپژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی

قیمت: 12,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : با پنجره ها نفس می کشیم , آستان مهر , محصولات مشاوره ای , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????