اراده کن، می توانی

اراده کن، می توانیاز آن جا که ما انسان ها، موجوداتی اجتماعی هستیم، برقراری ارتباط نیازی ضروری در زندگی ما به شمار می رود. اما هیچ یک از ما نباید خود را صرفاً در ارتباط ببا دیگران تعریف کنیم. کسانی که فقط وقتی دیگران از آنان تمجید کنند، نسبت به خود احساس مثبت پیدا می کنند و در غیر این صورت دچار غم و یأس می شوند، بی تردید از اعتماد به نفس قابل قبولی برخوردار نیستند. کمبود اعتماد به نفس، علاوه بر مشکلاتی که در روابط اجتماعی ما فراهم می آورد، به بسیاری از آسیب های شخصی، روانی و عصببی دامن می زند.
این مجموعه کوشیده است راه کارهایی برای بالابردن اعتماد به نفس ارائه دهد و کمبود آن را از جوانب گوناگون بررسی کند. قسمتی از فهرست این مجموعه شامل این مطالب است:
- به اضطراب اجتماعی تسلیم نشوید، «نه گفتن» را بیاموزید، از بیان اندیشه ی خود نترسید، احساسات واقعی خود را ابراز کنید، برنامه ریزی کنید و منظم باشید، آزمون عزت نفس و ... .

گزیده ای از متن کتاب

- نه گفتن را بیاموزید
. . . یکی از نکات منفی که گریبانگیر بسیاری از ماست، این است که در مواقع لازم، چندان که باید صراحت و صداقت نداریم و معمولاً با تعارف و رودربایستی، تلاشی کاذب برای حفظ عزت نفس است اما این تلاش واقعاً وارونه است و عزت نفس ناشی از آن پایدار نیست ... . (ص14)
چه باید کرد؟
* نباید بی صداقتی خود را با بهانه هایی از این قبیل که: « دیدم دلش می شکند.»، «چون گناه داشت.» و «خدا را خوش نمی آید.»، «بعد سالی، کاری از ما خواست.» و ... توجیه کنیم.
* اگر دوستیِ شما به خاطر یک پاسخ صادقانه ی صریح، به هم می خورد، واقعاً بهتر است به هم بخورد؛ زیرا اساس دوستی بر صداقت است ... . (ص 15)
 

قیمت: 10,000 ریال خرید این محصول
برچسب ها : اراده کن، می توانی , آستان مهر , محصولات مشاوره ای , خانواده پویا

تبلیغات

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر

پیگیری سفارش

برای پیگیری مرسولات و سفارشات شناسه سفارش خود را وارد کنید

تبلیغات

امکانات سایت

????? ????? ?? ????? ????